PRO
екопластики

В новинах все частіше піднімається тема проблеми сміття та зокрема пластикових відходів.

У європейських країнах і країнах Азії на державному рівні забороняють пластиковий посуд.

Відомі світові бренди починають випускати одяг та взуття з переробленого пластику.

У нашій країні торгові мережі припиняють безконтрольно роздавати пластикові пакети.

Давайте розберемося, чи шкідливий пластик, так як про нього говорять.

1750

Перша пластмаса була отримана англійським металургом та виготовленим Олександром Парксом у 1855 році. Паркс назвав її паркезин. Паркезин був вперше представлений на Великій міжнародній виставці в Лондоні в 1862 році.

Alexander
Parkes

Пластмаси або пластики - матеріали, основою яких є синтетичні або природні високомолекулярні з'єднання (полімери). Виключно широке застосування отримали пластмаси на основі синтетичних полімерів. Назва «пластмаси» означає, що ці матеріали під дією нагрівання та тиску здатні формувати і зберігати задану форму після охолодження або отвердіння.

СИСТЕМА
МАРКИРОВКИ
ПЛАСТИКУ

01

pet

Поліетилентерефталат (ПЭТ) - пластик, з якого виробляють пляшки, одяг, одноразові контейнери, упаковки для соусів та косметики

02

pe-hd

Поліетилен високої плотності (ПВП або ПЭНД) - з нього виробляють труби для водо- та газопостачання, флакони для побутової хімії, пакети, іграшки, бронежилети, імпланти

03

pvc

Полівинилхлорид (ПВХ) - з нього виготовляють віконні профілі, натяжні стелі, напольні покриття, шпалери, банери, штучну шкіру, пластикові деталі в автомобілях

04

pe-ld

Поліетилен низької щільності (ПНЩ або ПЕВД) - харчова плівка, пакети та сушки, теплиці, медичні вироби

05

pp

Поліпропілен (ПП) - з нього виготовляють контейнери для їжі, дитячі бутилочки, одноразові шприці, підгузники, упаковку для косметики, труби, коври, крісла для стадіонів

06

ps

Полістирол (ПС) - з нього виготовляють утеплюючі матеріали, упаковку, одноразовий посуд, дорожні матеріали

07

О

Інші види пластику - полікарбонат, поліамід та інші види, які в перші шість груп не ввійшли, або сполучення цих речовин

ЛЕГКИЙ, СТІЙКИЙ
И ДОСТУПНИЙ
ЗА ЦІНОЮ

Пластик став зручною заміною металу, склу і дереву, спростив людське життя і створив революцію у виробництві. З цієї ж причини його з кожним роком стає все більше і більше.

Основну критику визивають вироби, у яких дуже короткий термін життя, перш за все це упаковка

Кожну секунду у світі виробляється

10 000

пластикових
пляшок

і більшість із них після
використання потрапляє на звалку

Грета
Тунберг
в шоці

ми спробуємо зруйнувати міфи
про пластик

Фото: ТАСС / Зума / Грета Тунберг (Грета Тунберг) - всемірно відома екологічна активістка зі Швеції

Бумага
екологічніше

Пластику часто докоряють величезним часом розпаду у природних умовах. Нібито бумага більш екологічна та в цілому значно краща. Но в цьому питанні не так все однозначно. Хтось згадає, що пластик розкладається кілька століть. Але достатньо дізнатися про терміни утилізації альтернатив, щоб зрозуміти реальне положення справ. До прикладу, алюміній може розкладатися 500 років, а скло ще в 2 рази довше.

До відома, паперовий пакет розкладається швидше пластикового, однак для його виробництва потрібно у 17 разів більше води, в 5 разів більше енергії та в 1,8 разів більше палива.

Пластик - винуватець глобального потепління

Пластикова продукція створюється з супутнього нафтового газу (СНГ), побічного продукту добичі нафти, яка в іншому випадку просто зпалюється на факелі. Перероблюючи СНГ для створення полімерної продукції, нафтохімічні компанії запобігають шкідливим викидам в атмосферу та зменшують «парніковий ефект».

Загальна помилка, що виробництво пластику є лідером за вибросами CO₂. Реальні цифри такі: при виробництві пластмасових виробів питомий обсяг вибросу - 0,2 т вуглекислого газу на тону продукції. Скло стає причиною утворення 0,7 т вуглекислого газу, алюміній лідирує в цьому «парніковому» рейтингу з 8,1 т газу.

Виробництво пластику витратне

Папір та полімери вважаються найефективнішими у виробництві матеріалів, з точки зору енерговитрат. Однак, для поліетиленового пакету потрібно на 40% менше енергії, ніж на створення його «екологічного» аналогу - паперового пакету.

Пластики можуть бути на 100% перероблені після використання та знов використані у виробництві упаковки, одягу, взуття, спортивного приладдя, коврових покриттів.

Більша частина світового мусора - продукти з пластики

У Тихому океані, між Гавайями та Сан-Франциско, дрейфує Велика тихоокеанське мусорна пляма (ВТМП). Ії точні розміри не встановлені, але вони перевищують 700 тис. кв. км - це можна порівняти з площею штату Техас. Саме легкий пластик становить 86% мусорної плями. Пластика у воді дійсно більше, ніж інших видів мусору: він не тоне, через те, стає помітною і пугаючьою плямою, але на океанічному дні є сміття і з інших матеріалів.

Щорічно людство виробляє близько 1,3 трлн тонн твердих побутових відходів, з них на пластик припадає не більше 10%, і тільки 3% від цієї кількості (близько 8 млн тон) потрапляє в океан.

4%

металл

5%

скло

10%

пластик

17%

бумага та картон

18%

змiшанний мусор

Склад твердих
побутових відходів
у світі

ТЕХНОНИКОЛЬресайклінг

Recycling (англ. - переробка) - діяльність, що заключається в поводження з відходами з метою забезпечення їх повторного використання та отримання сировини, енергії, виробів та матеріалів.

Корпорація ТЕХНОНІКОЛЬ, як продвинутий виробник, старається бути завжди в тренді, запровадження інновацій. Одним з таких нововедень, став ресайклінг (переробка відходів виробництва). Приймаючи світові стандарти, ТЕХНОНІКОЛЬ допомагає знизити навантаження на навколишнє середовище та підвищити ефективність.

«У виробництві наших водостічних систем, карнизних та фасадних виробів формуються технологічні відходи, які в ході ресайклінга використовуються на власному виробництві. При цьому нова продукція не втрачає в якості, а саме виробництво стає безвідходним»

Андрій СиняковДиректор заводу

Кожен пластик веде себя по-різному. Одні полімери в переробці виділяють більше шкідливих речовин, інші менше.

На заводах ТЕХНОНІКОЛЬ по переробці пластику використовуються композиції на основі полівінілхлориду (ПВХ). Правильно організоване виробництво робить його екологічно безпечним.

Перевірити екологічність виробництва можна за умовами в робочих приміщеннях - загальна чистота, відсутність сторонніх запахів, респіраторів у працівників, пил в робочих зонах.

файли Сookie

На цьому сайті використовуються файли cookie. Натискаючи ВЗЯТИ або продовжуючи перегляд сайту, ви дозволяєте їх використання. Детальніше .